logo

معرفی هری پاتر

چکیده

هری پاتر شخصیت کتاب های رولینگ نویسنده انگلیسی است.داستان هری پاتر اینگونه آغاز میشود که در کودکی پدر و مادر او توسط ولدمورت کشته مشوند و تنها هری زنده میماند و زخمی روی پیشونی هری پاتر باقی میماند.ولدمورت جادوگر بزرگی است که از نیروی بد خود استفاده میکند و هر کس که به او ملحق نشود از سر راه برمیدارد.در مجموعه فیلم های هری پاتر در 8 قسمت هری پاتر با ولدمورت میجنگد.هری پاتراز بچگی وارد مدرسه هاگوارت میشودز میان قهرمانان فیلم ها تنها هری پاتر است که عینک به چشم دارد.داستان های هری پاتر بسیار خواندنی هستن و جذابیت یک مدرسه جادوگری و استفاده از چوب دستی و.. را به تصویر میکشد.چوب دستی هری پاتر بقیه چوب دستی ها دوقلو دارد.

از کتاب های هری پاتر تاکنون 8 سری فیلم ساخته شده است.

1.هری پاتر و سنگ جادو                                   5.هری پاتر و محفل ققنوس

2.هری پاتر و تالار اسرار                                    6.هری پاتر و شاهزاده دورگه

3.هری پاتر و زندانی آزکابان                              7.هری پاتر و یادگاران مرگ قسمت اول

4.هری پاتر و جام آتش                                    8.هری پاتر و یادگاران مرگ قسمت دوم

1403 چهارشنبه 29 فروردین
6بازديد
post-image

هری پاتر (به انگلیسیHarry Potter) مجموعه‌ای از هفت رمان فانتزی نوشتهٔ جی.کی. رولینگ، نویسندهٔ بریتانیایی است. این رمان‌ها شرح زندگی جادوگر جوانی به نام هری پاتر و دوستان و دشمنان مدرسه‌اش به ترتیب هرماینی گرنجر و رونالد ویزلی و درِیکو مالفوی است که همگی دانش‌آموزان مدرسه سحر و جادوگری هاگوارتز هستند. بخش اصلی داستان پیرامون تلاش و مبارزه هری برای غلبه بر جادوگر سیاه، لرد ولدمورت است، که هدفش سرکوب کردن افراد غیرجادوگر تحت فرمان درآوردن دنیای جادوگران و نابود کردن همه کسانی است که در مقابل او ایستاده‌اند.

اولین رمان از این مجموعه کتاب، در تاریخ ۳۰ ژوئن ۱۹۹۷ با عنوان هری پاتر و سنگ جادو منتشر شد. کتاب محبوبیت بسیار زیاد، تحسین فراوان و موفقیت تجاری را در جهان کسب کرد. این مجموعه همچنین انتقاداتی از جمله نگرانی گسترده دربارهٔ لحن تیره و تار را دریافت کرده‌است. تا ژوئن ۲۰۱۱، کتاب‌ها در حدود ۴۵۰میلیون نسخه فروش داشته و به ۸۳ زبان دنیا ترجمه شده‌است. چهار کتاب پایانی این مجموعه به‌طور متوالی رکورد فروش سریعترین کتاب‌های جهان را دارد.

هری پاتر یک مجموعه با چندین ژانر، ازجمله فانتزی، گذر عمر (با عناصری از رمزآلود، هیجان انگیز، ماجراجویی، و عاشقانه،جادویی و خیالی)، است ، موضوع اصلی داستان مرگ است، هر چند چیزی که در درجه اول در نظر گرفته می‌شود کار ادبیات کودک و نوجوان است

منبع سایتhttps://thecollector.ir-

اینماد